שאלות ותשובות למנעולן המתחיל:

מנעולן זה מקצוע מבוקש, אבל השאלה הנשאלת היא האם זה מתאים לכל אחד… אז ככה עבודת המנעולנות היא מאוד פשוטה ומהירה, למשל פריצה והחלפת צילינדר לוקחת בממוצע 25 דקות והעלות לא שירות כזה הוא בין 400ש”ח ל800ש”ח כאשר הצילינדר עולה בין 30 ל120ש”ח בממוצע ככה שהרווח הוא אדיר במעט זמן, לכן זה מקצוע מועדף ואהוב, אני יכול לסכם את עניין המתאים לא מתאים לכל אחד בשאלה? האם אתה יודע להפעיל כלי עבודה בסיסיים כגון: פלייר מברג, מקדחה?

אם כן באמצעות הדרכה הנכונה לא אמורה להיות לך בעיה עם ביצוע העבודה. ונשאלת השאלה האם אתה תדע לענות לטלפונים ולסגור עסקאות בטלפון? אם לא סביר להניח שתוכל לעבוד אצל מנעולן אחר ועדיין להרוויח הרבה.

בוא נסכם את ככה, קריאה של מנעולן בממוצע נע בין 250ש”ח ל800ש”ח בממוצע, כמובן שיש קריאות כמו למשל החלפת צירים וכיוונים לדלתות שונות, או החלפת משאבות לדלתות זכוכית שניתן להרוויח גם אלפי שקלים בקריאות כאילה, וכלן אני יכול להגיד מניסיון אישי שמנעולן מרוויח בממוצע בין 10,000ש”ח ל30,000ש”ח בממוצע.

הכלים הבסיסיים שלהם זקוק המנעולן מחולקים ל3 קטגוריות.

1- כלים חשמליים/נטענים כגון: מברגה , דיסק, מקדחה וכדומה.

2. כלים מכנים כגון: פלייר מברגים, פטישים וכדומה.

3. ערכות כלי פריצה כגון: כרסומים, פיקלים (סיכות לדגדוג מנעולים) וכדומה.

עלות של תיק כלי עבודה למנעולן הכולל את כל הכלים עולה בממוצע 2500ש”ח פלוס מע”מ

בסיום קורס מנעולן מקצועי נבחנים עם החומר הנלמד, לאחר שהתלמידים נבחנים על כל החומר הנלמד במסלול מקבלים תעודת מנעולן מוסמך בינלאומית של עמותת חבר המנעולנים.

מנעולן יכול להשיג עבודה דרך פרסום ושיווק העסק בכמה שיטות נפוצות.
1. שיווק עצמי – כל אדם שנפגוש ונספר לו על המקצוע שלנו  יכול להיות לקוח או איש שיווק פוטנציאלי, ולכן חשוב לבצע זאת לפחות בהתחלה, זה עובד אך אינו מספיק.
2.פרסום דפוס בשיטת המגנטים – ניתן לייצר כמות גדולה של מגנטים ולפזר אותם על דלתות – שיטה זאת יעילה ומזירה את העליות שלה אך לפעמים רואים תוצאות רק לאחר זמן ממושך.
3. פרסום דפוס בשיטת המדבקות – ייצור מדבקות והדבקתם על אלפי דלתות של דירות זאת שיטה לא יקרה שמביאה יותר טלפונים מאשר שיטת המגנטים, אך מאוד תחרותית מכיוון שרוב הסיכויים שמנעולן אחר ידביק מדבקה על המדבקה שלך מהר מאוד, בנוסף הלקוחות לא אוהבים שמדביקים להם את המדבקות הללו על הדלתות ולכן שיטה זאת אינה מומלצת על ידינו.

4.פרסום ממומן בגוגל – שיטה מהירה ויעילה להשגת עבודה לפחות בהתחלה, התחרות קשה אך עם ההדרכה הנכונה ניתן להשיג עבודה בשיטה זאת.
5.פרסום אורגני בגוגל – השיטה הטובה והיעילה ביותר להשיג עבודה, החסרונות שיש תחרות ולוקח זמן להגיע לתוצאות.
6. פרסום בגוגל מפות – שיטה טובה ומומלצת מאוד להשיג עבודה, שיטה זאת לא עולה כסף, אך בדרך כלל ממקדת את הפעילות לפי אזור או תחום.
7. פרסום ברשתות החברתיות – שיטה לא יקרה המאפשרת מיתוג יותר מאשר השגת עבודה מידית מכיוון שבדרך כלל הצורך במנעולן הוא מיידי, ולכן שיטה זאת מומלצת אך אין להסתמך עליה בלבד.

שואלים אותנו הרבה את השאלה האם יש מספיק עבודה בתחום המנעולנות או שהשוק מוצף במנעולנים וממש קשה להשיג עבודה?
אני באופן אישי זוכר את אותו הסוגיה כאשר נכנסתי לתחום לפני 10 שנים בערך, תמיד דיברו שהשוק מוצף, אבל בפועל לא הרגשנו את זה תמיד היה עבודה לכולם ותמיד התלוננו שיש הרבה מתחרים ושהשוק מוצף.

לאחרונה הגיע ללמוד אצלנו מנעולנות כלבן שמאלף כלבים ושאלנו אותו איך הולך, מה שהוא ענה זה שהשוק מוצף ונכנסו הרבה מתחרים ולכן הוא רוצה לשלב מנעולנות. מה שגרם לנו להבין שתמיד יגידו שהשוק מוצף, מי שרוצה לעבוד יעבוד להתלונן תמיד אפשר 🙂

יודגש כי במדינת ישראל לא נדרשת תעודה או הסמכה רשמית כל שהיא על מנת להיות או לעבוד כמנעולן, ולכן אין לראות בתעודה זו כתעודת הסמכה או אחריות או הסתמכות רשמית אחרת מטעם בית הספר ומטעם העמותה, לעומת זאת אנחנו במכללת “חבר המנעולנים” שמים דגש על ערכים מובילים כגון: אתיקה, אמינות, יושרה, אחריות, מקצועיות, ויחס אישי יוצא מן הכלל, המטרה שלנו שהתלמידים שלנו יסיימו את הקורס בהכשרה מקסימלית שתאפשר להם להתמודד עם כל תקלה וכל מענה.

הרבה נשאלת השאלה מה קורה בסיום הקורס, איך משתלבים בתחום ואיך מפרסמים את העסק לנו, ולכן עוד ממסגרת הקורס כחלק ממערך הלימודים במסלול המקיף שיעור שמלמד איך מנעולן משיג עבודה הכולל הסבר על שיטות שיווק בגוגל ובמדיה החברתית, השיעור מתקיים במשרד פרסום חיצוני שמתמחה בקידום מנעולנים ונמצא בתוך מתחם בית הספר בקומה ה2, ניתן לקבל ייעוץ גם לאחר הקורס, כך שסגרנו עבורכם את הפינה הזאת 😉